Menu

Ова е совршен пример за тоа како не се менува брзина за време на трка

Постојат тркачки училишта со причина.
На хартија, трка помеѓу Lamborghini Huracan и Мекларен 675 LT треба да биде прилично блиску. И двајцата имаат забрзување од 0-100 км/ч во малку помалку од 3 секунди, и да време на четврт милја за помалку од 11 секунди. Но, ова Lamborghini е изменето (не само во обоените тркала). Компресор живнува под хаубата во снабдување на 5,2-литарски V10 со екстра воздух. Тоа е добра работа премногу, бидејќи овој возач не знае како да ја префрли брзината на своето Ламбо премногу добро, но барем тој доби предност на стартот. Погледнете како сиромашното V10 Lamborghini врти околу неговиот rev ограничувач и остатокот, знаејќи дека може да се поправи на подобро по неколку круга на Need for Speed.
(видеово ме потсети на една трка на 1/4 миља-Козјак, кога стартер беше Аргири, а тркачи Аца од СРБ со едно Ауди S4 со 700кс и Влатко Богдановски – Чонгур со Форд Cosword n/d)

563853 563854

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот