Menu

Може ли Civic Type R да престигне VW Golf R на Драг трка?

Top Gear утврди дали новиот Type R може да го победи стариот крал на топлата решетка. Новиот Honda Civic Type R дефинитивно се претвори во ѕверка со новиот 2.0-литарски 306 коњски сили турбо мотор Vtech кој го прави новиот граѓански модел незаменлив. Очигледно со таков огромен перформанс е и на новиот Civic Type R кој лесно може да го порази стариот крал на хечбек верзијата, Volkswagen Golf R, нели? Golf R е со помала моќ од моделот на Хонда т.е. (290 КС со 306 КС). Но, Golf R е побрз до 100 километри на час (4.9 секунди до 5,7 сек, во однос на Хонда). Благодарение на AWD има брзо време! Покрај недостаток сила ние се обложуваме дека VW нема да му даде шанса на новиот Civic да се кандидира за своите пари.

Во трката на 402м, AWD и брзиот DSG на VW, тешко можат да се победат? Кој од овие жешки хечбеци ќе биде победник?

558395 558393

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот