Menu

Мерцедес-Бенц Потсетува 147.000 автомобили за моторен ризик со пожар

Главно за моделите кои се произведени од 2013-2015 и E-Class седани. Минатата година, Мерцедес направи пресметка дека има најниска стапка на продадени модели, но 2015 год. не започна толку добро за германската марка.
На Сребрената ѕвезда се појави ризик фактор од 147.000 седани и спортски вагони – мнозинството ќе бидат променети од E350 седани 2013-2015 – со цел решавање на нивните миторни проблеми. Очигледно, тежината може да падне врз издувниот систем и да предизвика на надворешен оган. Други автомобили погодени со ваков проблем се од CLS-класа моделите, од кои сите се со четири врати, хибриди и AMG варијанти, но не за купеа и кабриолети.
467008467009467010467011467012467014

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот